3 серпня - Всесвітній день кавуна!
Цей великий фрукт родом з Південної Африки звісно заслуговує на свій великий день. Кавун, одна з найдавніших культурних рослин на Землі, яку вирощували ще за часів Стародавнього Єгипту. Його зображення знаходили на стінах гробниць, також він згадується в давньоєгипетських міфах та багатьох стародавніх медичних рецептах. А в Римі навіть варили з нього мед.
Солодкий і смачний кавун - одне з найулюбленіших літніх ласощів. І зрозуміло чому. Хоча він і складається на 90% з води, ця вода має дуже приємний смак. І багато-багато корисних властивостей. Посудіть самі: в кавуні багато вітаміну С та інших вітамінів і мінералів, таких як калій, мідь, вітамін B5 і вітамін А. Крім того, він є відмінним джерелом амінокислоти цитрулін, яка знаходиться в основному в білій м'якоті під шкіркою. Ця амінокислота перетворюється в нашому тілі в аргінін, який допомагає знизити кров'яний тиск, розширюючи і розслабляючи кровоносні судини. Аргінін також важливий для багатьох органів, таких як легені, нирки, печінка, імунна і репродуктивна системи, і сприяє загоєнню ран.
У В'єтнамі існує цікава традиція. Під час святкування в'єтнамського Нового року («Тет») на стіл завжди подають кавуни. Вважається, що червоний колір кавуна символізує удачу. А кавунове насіння вживають як закуску.
У Японії, також вирощується не цілий, а квадратний кавун. Звичайні круглі кавуни часто катаються, їх незручно зберігати в холодильнику або транспортувати. Тому японські фермери придумали поміщати кавунову зав'язь в спеціальні скляні коробки у формі куба. У процесі росту плід приймає форму коробки, які, до речі, такого ж розміру, як і полки японських холодильників.
При цьому смакові якості таких кавунів нічим не відрізняються від звичайних.
Загалом кавун - виключно корисний фрукт, який є для більшості людей ідеальним доповненням до здорового харчування. Тож їжте більше кавунів і не хворійте!
В Україні, в Херсонській області, (на трасі Дніпропетровськ-Херсон) є пам’ятник кавуну.
Немає коментарів:
Дописати коментар