неділю, 26 квітня 2020 р.

Вишитий "Кобзар"

Вишитий "Кобзар" рівнянки Олени Медведєвої отримав гран-прі Міжнародного проекту-конкурсу "Тарас Шевченко єднає народи". За допомогою техніки стебнівки на матеріалі, який в народі називають "диким льоном", майстринi відтворили тексти восьми поетичних творів.
Майстринi майже рiк працювали над створенням креативної книги, за основу якої взяли перше видання "Кобзаря" 1840 року.
Головний редактор видання –  Олена Медведєва та художній редактор – Анна Тимошок.
Майстрині відтворили тексти таких творів: "Думи мої", "Перебендя", "Катерина", "Тополя", "Думка" ("Нащо мені чорні брови"), "До Основ’яненка", "Іван Підкова", "Тарасова ніч". Варто зауважити, що твори вишиті мовою оригіналу. Збережено абсолютно всі авторські знаки.
Для вишивання тексту був розроблений спеціальний шрифт, ідентичний шрифту "Кобзаря" середини XIX століття. Вісім поетичних творів без скорочень вишили методом стебновка, який дозволяє вільно читати поезії. На кожній сторінці присутній традиційний український орнамент.
Тексти "Кобзаря" редактори доповнили вiдповiдними ілюстраціями, якi вишитi хрестиком.
Так, відтворено шість малярських творів Тараса Шевченка, які належать до періоду його ранньої творчості. Майстринi говорять, що найважче було працювати саме над ілюстраціями, адже перевести картини у схеми для вишивки, підібрати кольори, які б сповна відображали Шевченкову гаму, не так уже й просто. Редакторки погоджуються, що найцікавіше, але разом з тим найскладніше, було створити портрет молодого Тараса, його "Катерину" і маловідому роботу "Визволення Петра Апостола з темниці", що символізує визволення Шевченка з кріпацтва.
Книга містить 48 сторінок з дикого льону розміром 36,5 х 26 см. Переплетення і шкіряна внутрішня обробка зроблені за зразком оформлення стародруків. Вишитий "Кобзар" важить 3,3 кг, а зберігають його в спеціальній шкіряній сумці-футлярі. Брати книгу в руки можна тільки в білих рукавичках.
Приємно, що наш скромний внесок, дав можливість світу познайомитись з прекрасними майстринями з Рівненщини: ,,- Я не шукала навмисне цей конкурс, а мені запропонувала взяти в ньому участь Лариса Кондратюк (вона в цьому конкурсі відповідальна за номінацію "Мій Шевченко в декоративно-прикладному втіленні"). Сам конкурс проводять наприкінці травня в Національному університеті Тараса Шевченка і приурочують дню перепоховання Великого Кобзаря. Це міжнародний і досить масштабний конкурс, там і читці, і сценічні номери. Мій "Кобзар" був у номінації "декоративно-прикладне мистецтво". А отримав гран-прі. Такого рівня відзнаку на міжнародному рівні мій "Кобзар" отримав уперше''(https://rv.suspilne.media/news/24839)













Немає коментарів:

Дописати коментар