понеділок, 13 жовтня 2025 р.

До 121-ї річниці від дня народження Миколи Платоновича Бажана (1904–1983).

 9 жовтня 1904 року народився Микола Бажан — видатний український поет, перекладач, літературознавець, академік та державний діяч, один із двох українських номінантів на Нобелівську премію з літератури.

До ювілейної дати наша бібліотека презентувала нову книгу з серії "Vivat класика":

Бажан, М. Вибрані вірші / Микола Бажан; упоряд., післям., прим. А. В. Артюх; вступ. сл. С. В. Жадан. — Віват, 2025. — 432 с.

Це видання репрезентує найкраще з поетичного доробку Миколи Бажана, зібране з увагою до контексту його доби та літературної ваги. Як зазначає Сергій Жадан у вступному слові:

«Поетика Бажана глибоко списана в століття, у якому поет, футурист і академік творив і про яке переказував, розкладена по книжкових полицях, писана за різних умов життя. Його ламкий, делікатний ритм, синкопічне лаштування рядка, розважлива будівельна кладка звукопису - усе це й до сьогодення залишається загадковим витвором, складною і доладною конструкцією, в основі якої проглядається золота гармонія бароко. Бажана варто читати, щоб відчути часоплин українського ХХ століття..."»

Читачі мали змогу ознайомитись із книгою, поринути в поезію митця та відвідати оновлену меморіальну кімнату Миколи Бажана, яка доповнена новими матеріалами та експонатами.

Запрошуємо до бібліотеки!

Вшануймо разом спадщину Майстра карбованого слова. Микола Бажан — завжди актуальний, завжди сучасний.







Немає коментарів:

Дописати коментар