субота, 14 березня 2026 р.

Гість бібліотеки з Сергій Мартинюк.

 Сьогодні наша бібліотека мала велику честь приймати шанованого гостя — Сергія Мартинюка (літературний псевдонім Світогор Лелеко, військовий позивний «Письменник») — українського прозаїка, поета, публіциста, журналіста, краєзнавця, громадського діяча, мецената та військовослужбовця Ірпінської ТрО.

Зустріч відбулася у переддень Дня українського добровольця — дня людей, які першими стали на захист Батьківщини. Для нашого гостя було проведено невелику екскурсію бібліотекою: ми розповіли про історію закладу, познайомили з фондами та діяльністю, якою живе бібліотека сьогодні.

Натомість пан Сергій поділився надзвичайно щирими й хвилюючими спогадами. Початок повномасштабного російського вторгнення 24 лютого він зустрів у Ірпені. Того ж дня добровольцем, маючи лише власну мисливську зброю, приєднався до Сил територіальної оборони свого міста і отримав позивний «Письменник».

Під час боїв за Київщину він залишався у місті та брав участь в обороні пішохідної переправи через річку Ірпінь — тієї самої, що стала символом порятунку і боротьби. Воювати тоді доводилося у цивільному одязі, без шоломів і бронежилетів, але з великою вірою у перемогу та любов’ю до рідної землі.

Щиро дякуємо Сергію Яковичу за цю важливу зустріч, за відверту розмову, за силу слова і силу духу. Особлива подяка — за цінний подарунок нашій бібліотеці: підбірку власних книг, збірників, журналів і газет, у яких він є автором або співавтором.

Ці видання займуть почесне місце у фонді бібліотеки та стануть важливим свідченням нашої сучасної історії.

Дякуємо за службу Україні, за правду, яку Ви несете словом і вчинком.









Немає коментарів:

Дописати коментар