середа, 24 серпня 2022 р.

24 серпня - День Незалежності!

 24 серпня - Україна відзначає День Незалежності!

Це знакове свято, яке українці вважають днем утворення Української держави в сучасному вигляді. Саме цього дня 1991 року Верховна рада УРСР ухвалила постанову та Акт проголошення незалежності України.

Цікаві факти про нашу Україну:

- Першою країною українську незалежність визнала Польща.

- Географічний центр Європи знаходиться саме в Україні – неподалік від міста Рахів, що на Закарпатті.

- Українська мова в 1934 році на конкурсі краси мов у Парижі була визнана як найкраща, наймилозвучніша й найбагатша мова світу, і зайняла друге місце після італійської.

- Українців визнано найспівучішою нацією, яка створила найбільшу кількість народних пісень у світі - близько 200 тисяч. Жодна нація за всю історію не має такої кількості пісень, які створив український народ самостійно. В ЮНЕСКО зібрана дивовижна фонотека народних пісень країн усього світу. У фонді України знаходиться 15,5 тисяч пісень.

- Україна – найбільша за площею країна Європи.

- Національну валюту України – гривню – було введено в обіг 2 вересня 1996 року.

- Українська Конституція – одна із найдавніших у Європі. Правда, мова не про сучасний варіант основного закону, а про Конституцію Пилипа Орлика, проголошену ще у 1710-му.

- Україна добровільно відмовилась від ядерної зброї, яка була третьою за величиною у світі, та передала усі боєголовки і ракети російській федерації. Українські політики одразу зробили державу беззахисною. В обмін отримали гроші та офіційні гарантії безпеки від ядерних держав - США та росії, з якою нині триває війна. Ось так гарантія безпеки та цілісності кордонів України від двох держав обернулись агресією однієї країни і бездіяльністю іншої.

- Першим вищим навчальним закладом у Східній Європі стала Острозька академія. 1576 року її заснував князь Острозький Костянтин-Василь.

- У нашій країні знаходиться найглибша в світі станція метро Європи - «Арсенальна». Її збудували у 1960 році, а глибина її залягання становить 105,5 метрів.

- Найкоротша центральна столична вулиця Європи - Хрещатик, його довжина становить 1225 метрів.

- Найбільша площа Європи знаходиться в Харкові - її довжина 750 метрів, а ширина -125 метрів.

- У нашій країні в ДП "Антонов" спроектували і створили найпотужніший у світі літак з найбільшою вантажопідйомністю - Ан-225 «Мрія». Він має вагу 640 тонн і здатен підняти в повітря одразу 80 легкових автомобілів!

- Колядка «Щедрик» Миколи Леонтовича - одна з найпопулярніших різдвяних пісень у світі.

- Найдовшим духовим музичним інструментом у світі є українська трембіта.

- Перший офіційний мобільний дзвінок в Україні тривав 40 секунд. Його 1 липня 1993 року здійснив перший український президент Леонід Кравчук у прямому ефірі національного телебачення. За дзвінком спостерігала вся країна.

- В Україні знаходиться найбільша в Європі пустеля – Олешківські піски, яку ще називають українською Сахарою. Її площа складає понад 160 тисяч гектарів. Вона така велика, що її можна побачити навіть з космосу!

- На частку України припадає найбільший запас чорнозему в світі.Немає коментарів:

Дописати коментар