середа, 2 липня 2025 р.

Міжнародний день собак.

 2 липня – відзначається Міжнародний день собак. Це свято, хоча й не є офіційним, набуває все більшої популярності у світі та в Україні. Достеменно невідомо, хто був автором його ідеї, проте для всіх любителів собак приємна подія, яка дає ще один привід порадіти дружбі з тваринами.

 Люди й собаки існують разом тисячі років, а деякі вчені вважають, що саме одомашнювання цих тварин дозволило людству вижити й розвинутися до сучасного стану. В багатьох культурах давнього світу собак вважали вірними друзями, мисливцями, охоронцями і навіть членами родини, а прикладів бездоганної собачої вірності в історії чи не більше, ніж людської. Сучасний світ стрімко змінюється, але це не стосується ставлення до собак – вони залишаються нашими улюбленцями. Міжнародною кінологічною асоціацією зараз офіційно визнано близько чотирьох сотень порід, але їхня кількість постійно зростає.

Цікаві факти про Міжнародний день собак в історії: 

1215 - У Франції засновано Домініканський орден, символом якого став чорно-білий пес зі смолоскипом у зубах. Назва цього чернечого ордену співзвучна зі словами Domini canes, що в дослівному перекладі означає «Пси Господні».

1500 - Художники епохи Відродження почали зображувати на своїх картинах собак як друзів і компаньйонів людини.

1914 – 1918 -  В Німеччині відкрилися перші школи собак-поводирів для потреб незрячих людей – фронтовиків Першої світової війни.

1955 - Вийшов мультиплікаційний фільм Уолта Діснея «Леді й Волоцюга» – історія кокер-спаніеля Леді та безпритульного пса Волоцюги. Відтоді без цієї картини не обходиться жоден рейтинг найкращих мультфільмів всіх часів.

1955 - У нашій країні зареєстровано Всеукраїнську громадську організацію «Кінологічна спілка України».

Тож не любити цих неймовірних тварин просто неможливо, а отже, й Міжнародний день собак теж не має залишитися поза нашою увагою.




 1 липня - День архітектури України. Вітаємо всіх зодчих України з професійним святом та бажаємо успіху і креативності!  Бібліотека пропонує користувачам цікаву подорож сторінками книг ілюстративної виставки «Архітектурні перлини України». Дізнаєтесь про неперевершені шедеври зодчих, різноманітність стилів і напрямків архітектури України, її багатовікову історію. «Архітектура – теж літопис світу, вона промовляє тоді, коли вже мовчать і пісні, і перекази» – М. Гоголь. Будинок з химерами, Замок Річарда, «Шоколадний будиночок», Софійський собор, Хотинська фортеця, замок Паланок, замок Любарта, палац Потоцьких, Львівська національна опера – архітектурні перлини України, які захоплюють своєю неповторною красою. Цікаво читати, збагачувати свої знання, покращувати свій емоційний стан.