четвер, 10 квітня 2025 р.

Народознавча година ,,Великодні мотиви''.

 В рамках клубу української мови відбулася народознавча година ,,Великодні мотиви''.

Наші користувачі мали можливість ознайомитися з експонатами виставки-інсталяції «Зачарований світ писанок», дізнались про народні звичаї та традиції святкування Великодня. Особливе захоплення справили писанки та мальованки майстрині петриківського розпису Наталії Смірнової.

Незабаром всі християни святкуватимуть Великдень - це одне з найвеличніших свят, яке символізує початок нового життя.

Це християнське свято, яке пов'язане з величезною кількістю сімейних традицій, що передаються з покоління до покоління. Українські традиції святкування Великодня дуже багаті та різноманітні і мають глибокі історичні корені.

Одним з основних символів святкування Великодня в Україні є писанки та крашанки. Традиція розмальовувати писанки є практично у всіх народів. Яйця вважаються символом життя та родючості, воскресіння та сонця. Популярним кольором крашанок є червоний, як символ пролитої крові Ісуса Христа. Яйце завжди символізувало нове життя. Але неодмінно стається так, що старе повинне дати місце новому. Тому писанку символічно розбивають.

Пасха – символ райського життя, присутності Бога у житті людей. Зазвичай солодку смакоту печуть в чистий четвер або в суботу напередодні свята. Важливим є велика кількість пасок випечених влосноруч. Українці зазвичай самостійно пекли паски до свята. Замішували паску у спеціальній макітрі, а пекли у спеціальному пасківнику, який намагалась придбати кожна господиня до свята. Рушник - яскраві, красиві вишиті українські рушники — обов'язковий святковий атрибут до Великодня. Прикрашений багатий стіл з великої кількістю їжі. Українці ретельно готувались до Великодня і готували багато частування. На дно кошика клали гілочку верби, а зверху накривають рушничком, що означає багатство ниток, сплетених любов’ю і розумом. Також кладуть свічку яка символізує світло.

Великодній кролик або заєць – популярний персонаж масової культури, якого асоціюють із весняними святами. Крім того, за кордоном кролик – головний символ Великодня. Він з'являється на листівках, великодніх прикрасах, іграшках та солодощах.

Мільйони дітей з нетерпінням чекають на чарівне шоколадне звірятко, яке ховає фарбовані великодні яйця. Тому й не дивно, що пасхальний кролик — незмінний дитячий улюбленець.








четвер, 20 березня 2025 р.

,,Храм душі''

 Вечір пам'яті української дитячої письменниці, редакторки та філологині Марії Морозенко ,,Храм душі'' наповнений щемливими спогадами та роздумами. 

Марія Миколаївна була лауреатом урядової Літературної премії імені Лесі Українки, членкинею Національної спілки письменників України та головою Київської організації НСПУ. 

Волонтерська ініціатива та діяльність Марії триває і досі. Яку активно і на постійній основі продовжує родина пані Марії та волонтерська група, яка з перших днів завжди була в команді. 

У 2024 році було засновано літературну премію імені Марії Морозенко, яку 15 березня, в день народження письменниці, вручили першим лауреатам.  

Вітаємо Андрія Карпенко, лауреата премії та бажаємо подальших творчих успіхів.











,,Мовосвіт України''.

 Шевченкове слово в рамках роботи клубу української мови ,,Мовосвіт України''. 

До 211-річниці від дня народження Тараса Шевченко, на занятті клубу слухачі мали змогу долучитись до поезії нашого Пророка. 

Тарас Шевченко - є символом патріотизму і боротьби за свободу свого народу. Це людина, яка незважаючи ні на що завжди пам'ятала про Україну, і вся його творчість пронизана українським побутом та життям. 

Сьогодні, коли Україна знову бореться за свою незалежність, слова Шевченка звучать з новою силою. Його вірші про волю, любов до Батьківщини та боротьбу за справедливість надихають українців на нові звершення. Слова Кобзаря стають зброєю, яка допомагає нам здолати ворога. Вони дають нам віру в перемогу та надію на краще майбутнє.

Його твори – поза часом, його ім’я – безсмертне. Він дає нам розуміння, хто ми, які ми, чого прагнемо і куди йдемо. Шевченко – це сила духу, віра в перемогу та непохитна любов до Батьківщини. Шевченко залишив велику спадщину, яка й до сьогодні надихає покоління українців на боротьбу за свободу та справедливість.










,,Тарас Шевченко єднає народи''

 16 березня, в складі оргкомітету Х Міжнародного проєкту-конкурсу ,,Тарас Шевченко єднає народи'' наша бібліотека долучилась до круглого столу, який відбувся в Національній раді жінок України. Засідання відкрилося спільним виконанням Духовного гімну України "Боже великий, єдиний", який заспівала заслужена артистка України Руслана Лоцман та народна артистка України Валентина Ковальська.

В когорті поважних та шановних митців культури, мистецтва, літератури було проведено плідну роботу по обговоренню багатьох організаційних питань, номінаціях, формування складу журі, нагородних відзнак та інших творчих завдань. Дякуємо однодумцям за спільність, конструктив, любов до України і Шевченкового слова. 

Нагадуємо, що конкурс стартував 9 березня 2025 року у 211- річницю народження Тараса Шевченко. Реєстрація триває до 1 червня. На сьогодні вже маємо більше 150 заявок на участь в конкурсі. 

Бажаємо плідної співпраці та успіхів!














,,Іграшкова леді'' - Барбі!

 В рамках роботи кіноклубу «КіноАрт», який фунціонує при бібліотеці, наші маленькі шанувальники ляльки Барбі мали можливість дізнатись більше про історію створення ляльки та переглянути мульфільм про свою улюблену іграшку.

Барбі – найпопулярніша модна лялька з усіх коли-небудь створених. Культова іграшка, що стала мрією багатьох поколінь дівчаток, популярність її не минає і досі, Барбі вже має цікаву біографію та історію успіху. Вперше Барбі з'явилась 9 березня 1959 року, день, коли вона була представлена іграшковій індустрії під час Нью-Йоркського ярмарку іграшок.

Повне ім’я Барбі – Барбара Міллісент Робертс. Барбі назвали на честь доньки Рут Гендлер – творця ляльки, Барбари, а Кеном – на честь її сина Кеннета. Перша лялька була випущена у вигляді підліткової фотомоделі. З того часу Барбі змінила понад 200 образів. Вона здобула багато професій, була президенткою, байкеркою, олімпійською чемпіонкою та астронавткою.

Перша українська Барбі. У 2020 році українська фехтувальниця та олімпійська чемпіонка Ольга Харлан стала натхненницею для створення ляльки Барбі в рамках проекту Dream Gap. Ольга Харлан стала першою українкою яка стала прототипом для створення ляльки.






Дякуємо за чудовий подарунок, новий третій збірник віршів ,,Воюю, вірую, люблю'' офіцера Національної гвардії України, підполковника капеланської служби Andrey Karpenko. Тепер, наша бібліотека, має всі три збірки віршів, наразі вже і лауреата премії імені Марії Морозенко! Вітаємо пана Андрія з нагородою, зичимо нових успіхів та творчих злетів!

 Дякуємо за чудовий подарунок, новий третій збірник віршів ,,Воюю, вірую, люблю'' офіцера Національної гвардії України, підполковника капеланської служби Andrey Karpenko. 

Тепер, наша бібліотека, має всі три збірки віршів, наразі вже і лауреата премії імені Марії Морозенко! 

Вітаємо пана Андрія з нагородою, зичимо нових успіхів та творчих злетів!





Музика, яка надихає!

 Другий концерт гурту ,,Jatri'' з успіхом пройшов в нашій бібліотеці. Слухачі мали чергову, чудову нагоду насолодитись звуками гітари в дуеті зі скрипкою, що позитивно впливає на наш стан. 

Нагадуємо, що художня виставка “Jharna-Kala” індійського художника Шрі Чинмоя триває в нашій бібліотеці до 16 березня. Встигніть насолодитись та надихнутись прекрасним!








Олійний живопис - особлива магія образотворчого мистецтва!

 Майстер-клас з олійного живопису на вільну тему – це чудова можливість поринути у світ класичного живопису, створивши власний шедевр та відкрити для себе нові горизонти творчості. Незалежно від рівня підготовки, наші учні отримали незабутній досвід і поринули в унікальну атмосферу творення картини. Майстер-клас з малювання олією від Леоніда Кузьменко - це можливість відкрити для себе щось нове, відпочити, провести час з приємними творчими людьми і отримати насолоду від результату своєї творчості.










Освоюємо Вікіпедію!

 Вікіпедія є потужним навчальним ресурсом для сучасного суспільства. Вміння правильно користуватись нею є необхідним.  

Працівники бібліотеки завжди вдосконалюють свій рівень щодо важливих аспектів та тонкощів роботи з Вікіпедією, покращують навички створення та редагування статей, структурування інформації та роботи з джерелами.