понеділок, 8 лютого 2021 р.

День балету

 7 лютого відзначають День балету. Балет зародився за часів Ренесансу в Італії і Франції.

Балет - це давня форма класичного танцю з багатою історією. Краса балету воістину захоплює - дивовижна витонченість та елегантність, які виглядають абсолютно легко і без болісних зусиль.

Він виник в Італії в 15 столітті, але жінкам тоді не дозволялося танцювати на публіці. Це тривало до 1681 року. Артисти балету спочатку носили маски, а перші балети були змішані з оперою.

Зараз один балетний танець може триває в середньому чотири години.

Відомо, що більшість балерин зношують 2-3 пар пуантів (жіночі балетні туфлі) в тиждень. Танцюрист чоловічої статі зношує більше 4000 пар колготок за своє життя. Артисти балету використовують величезну кількість енергії під час повного виступу. Коли танцюрист ловить танцівницю, він сумарно використовує силу, необхідну для підйому деяких більших об'єктів. Під час вистав він піднімає більш ніж 1-2 тонни балерин. Прима-балерина в змозі виконати 32 поворота фуете поспіль в одному місці, а в деяких випадках і більше 100!

У сучасному балеті поруч з класичними танцювальними елементами (класичний танець, характерний танець і пантоміма) широко використовуються різноманітні гімнастичні та акробатичні трюки, що надзвичайно збагачує цей старовинний жанр.

В Україні використання народного танцю у драматичних виставах має давні традиції. Танці були складовою частиною народних обрядових ігор. У 19 ст. професійний танець широко культивувався в побутових операх та оперетах українського театру («Наталка Полтавка», «Запорожець за Дунаєм», «Не ходи, Грицю…» та ін.). У 2-й половині 19 ст. в Києві відбувались окремі балетні вистави («Есмеральда» Ц. Пуні та ін.).

Як самостійний жанр хореографічного мистецтва балет в Україні починає розвиватись на початку ХІХ століття. В 1919 в Києві був поставлений Б. «Жізель» А. Адана (балетмейстер М. Мордкін). Того ж року в театрі Державної української музичної драми в опері М. Лисенка «Утоплена» були поставлені танці русалок, а також здійснена балетна вистава, що складалася з балету «Азіаде» Гюнтеля та хореографічних етюдів (балетмейстер М. Мордкін). 1925 у Харкові поставлено балет «Корсар» А. Адана (балетмейстер М. Мойсєєв). Усі ці вистави художньо оформив А. Петрицький.

Створення першого українського балету «Пан Каньовський» М. Вериківського (балетмейстер В. Литвиненко, Харків, 1930) поклало початок самобутньому українському національному балету. Одночасно ставляться Б. «Карманьйола» В. Фемеліді (балетмейстер М. Мойсеев, Одеса, 1930), «Ференджі» Б Яновського (балетмейстер П. Кретова, Харків, 1930). Творча лінія «Пана Каньовського» була продовжена в балеті «Лілея» К. Данькевича (балетмейстер Галина Березова, Київ, 1940).

Наша виставка допоможе вам дізнатися більше про цей вид танцю, його історію, акторів, режисерів тощо.





Немає коментарів:

Дописати коментар