четвер, 27 лютого 2025 р.

Цифрова грамотність.

 Пошук роботи в інтернеті - завдання не просте, адже серед безліч сайтів необхідно вміти орієнтуватись в інформаційному безпечному просторі. Інтернет усе впевненіше займає місце основного джерела отримання інформації з різних сфер нашого життя, але й водночас слід пам'ятати, що не вся наведена інформація має однаковий рівень достовірності.

З метою вдосконалення знать у правильному пошуку інформації, нашим користувачам, які потребують підтримки та допомоги у працевлаштуванні ми провели заняття з безпечного пошуку роботи.

Для цього слід знати і пам’ятати певні правила:

👉 Уникайте оголошень про роботу, які надсилаються у вигляді повідомлень WhatsApp/Viber/Telegram з невідомих телефонних номерів, а також тих, що розміщені лише у Facebook та інших подібних соціальних мережах, особливо якщо Ви не знаєте людину, яка їх розмістила. Більш імовірно, що оголошення про роботу там є підробленими або шахрайськими, оскільки вони часто містять дуже мало деталей про роботу та умови, які пропонуються, розміщуються приватними особами та не містять назви компанії.

👉 Уважно читати оголошення та умови працевлаштування. Зверніть увагу на те, чи достатньо в оголошеннях інформації про: роботодавця, характер і тип роботи, яку треба виконувати, умови, які пропонуються (заробітна плата, відпустки, вихідні, премії тощо), номер телефону або електронну пошту, де можна запитати про ці речі. Важливо переконатися, що запропоновані умови реалістичні та не звучать надто добре, щоб бути правдою.

👉Будьте обережні, якщо Вас наймають на роботу, не запитуючи резюме та супровідний лист або без співбесіди. Це ненормально, коли хтось наймає Вас на роботу, навіть не побачивши Вас і не знаючи, хто Ви, які у Вас навички та досвід. У більшості випадків це ознака фальшивого оголошення. Шахраї часто уникають особистих співбесід.

👉 Не погоджуйтеся працювати без договору, якби привабливо не звучала пропозиція. Крім того, трудовий договір повинен мати додатком посадову інструкцію, в якій чітко буде вказано, яку роботу Ви будете виконувати.

👉 Перевіряйте роботодавця, який розмістив оголошення. Корисно переконатися, що роботодавець дійсно існує. Тому важливо перевірити, чи є в оголошенні контактна інформація роботодавця та дані про саму компанію та офіційний сайт. Уважно перевіряйте адреси електронної пошти чи сайтами з неправильно написаними чи "підробленими" назвами компаній чи електронними адресами. Вони часто схожі, але не зовсім збігаються з фактичною назвою компанії.

👉 Не надсилайте гроші потенційному роботодавцю. Роботодавці не мають підстав вимагати від Вас передоплати до чи після початку роботи.

👉 Будьте обережні та не повідомляйте свої особисті дані, наприклад банківські дані, потенційному роботодавцю, перш ніж Ви переконаєтеся, що роботодавець і оголошення є справжніми та достовірними. Ніколи не потрібно надсилати факсом або електронною поштою копії паспорта, посвідчення водія та інших документів. Їх можна передавати тільки під час співбесіди або за фактом отримання роботи. Номер банківської карти і тим більше секретні дані також не можна нікому передавати. Іноді в особисті повідомлення приходять цікаві пропозиції від приватних осіб. Необхідно поцікавитися, кого вони представляють, і перевірити чи дійсно є та компанія.

Навчайтесь безкоштовно, працюйте безпечно - наша бібліотека завжди готова допомогти.





 Кожна мова, у своєму арсеналі має зброю, що допомагає увиразнити мовлення, збагатити його, передати всі відтінки значень. Це фразеологізми. Не виняток й українська мова. Українська мова багата не лише на приказки, а й на фразеологізми.

До її складу входять десятки тисяч сталих висловів, мовних кліше, приказок, афоризмів. Про Їхнє значення, походження ми вивчали на засідання клубу української мови ,,Мовосвіт України’’. Фразеологізм – це народна фраза, яка прижилася в побуті людей та пояснює ту чи іншу подію, явище, дію, певне поєднання низки слів, які разом мають глибокий зміст, а окремо не мають особливого значення. Жоден мовний стиль не обходиться без фразеологізмів. Найбільше їх у  художньому, публіцистичному, розмовному, де основна їх функція — вираження образності. В офіційно-діловому стилі такі мовні звороти покликані уніфікувати способи спілкування, зробити його чітким, у науковому — частіше фігурують як термінологічні сполуки, що виражають одне поняття. Особлива яскравість фразеологізмів виявляється в живому спілкуванні. 

За роки формування української культурної спадщини стали його невіддільною частиною, що відображає народну мудрість та багатство досвіду. У разі, коли потрібно образно висловитися про ту чи іншу ситуацію, стан чи взаємини, люди влучно застосовують ці словосполучення. Проте іноді не так легко здогадатися що означає фразеологізм. Фразеологізми, окрім поповнення словникового запасу, є джерелом веселих та цікавих асоціацій, завдяки яким повсякденні розмови стають більш художніми та витонченими. Вони наділяють українську мову експресивністю та колоритом.

                                         







вівторок, 25 лютого 2025 р.

Художня виставка “Jharna-Kala”.

 ,,Коли я малюю, я намагаюся заглибитися у джерело творчості, де є мир, спокій і тиша''

(Шрі Чинмой)

Частинка Індії в нашій бібліотеці.

23 лютого відбулося відкриття художньої виставки Шрі Чинмой (1931 – 2007), всесвітньо відомий духовний учитель, філософ, поет, музикант, художник і атлет, народився в Індії. З 1964 року проживав у Нью-Йорку (США).

Шрі Чинмой почав малювати 19 листопада 1974 року в Оттаві (Канада), у віці 43 років. Його першою картиною була проста троянда, яку він намалював лайнерами. Пошуки потрібного художнього матеріалу привели Шрі Чинмоя згодом до акрілу, і через одинадцять місяців після початку своєї мистецької подорожі він завершив свої перші 100 000 картин. Протягом наступних 32 роки Шрі Чинмой створив велику кількість абстрактних спонтанних картин і малюнків, використовуючи різні матеріали. Шрі Чинмой назвав свої живописні роботи “Jharna-Kala”, що в перекладі з бенгальської, його рідної мови, означає "Мистецтво-Водограй". Ця назва відображає спонтанний і легкий характер його художніх творінь, які виникають з внутрішнього медитативного потоку.

Плідний письменник і поет Шрі Чинмой – автор понад 1700 книг, перекладених 27 мовами світу. Його літературна спадщина складається з есе, оповідань, п’єс, віршів та збірок відповідей на тисячі запитань шукачів. Шрі Чинмой написав понад 23 000 пісень та музичних творів. Музика Шрі Чинмоя сягає корінням у стародавні Ведичні традиції та священні індійські раґи. Піднесена ліричність його мелодій дає глибокі, сокровенні переживання спокою і відкриває досі небачені горизонти внутрішньої реальності. Він дав понад 800 Концертів Миру багатотисячним аудиторіям у таких концертних залах як Карнеґі Хол, Будокан Хол, Сідней Опера Хауз, Роял Альберт Хол та інших залах світу. Під час концертів Шрі Чинмой виконував свої мелодії на десятках різних інструментів як класичних, так і народних. У 1987 році Шрі Чинмой започаткував найдовшу в історії людства інтернаціональну факельну естафету “Всесвітній Біг Миру Дому-Єдності Шрі Чинмоя”, відому також як “Всесвітній Біг заради Гармонії”. Ця естафета дає нагоду відчути себе членом вселенської родини-людства та запропонувати світові своє серце-єдність дуже простим способом. Щороку десятки тисяч людей стають її учасниками, несучи й передаючи з рук в руки Факел Миру.

Гості бібліотеки мали можливість насолодитись музикою та співом створеними Шрі Чинмой. Окреме захоплення викликала лекція про стародавні музичні інструменти - співаюча чаша, привезена з Непала та індійська фізгармонія, якій близько 500!!! років, і яка теж привезена з Непала. Всі ці інструменти стали музичною окрасою та чудовим доповненням до атмосфери виставки.

Також дякуємо Костянтину Черноморченко, за неймовірне виконання музики Шрі Чинмоя на акордеоні.

Приємним сюрпризом стало зустріч та знайомство з Наталією Легоньковою - українська легкоатлетка-марафонка, член олімпійської збірної України з марафону. У 12 років познайомилася зі Шрі Чінмоєм і прийняла ім'я Самуннаті (у перекладі з санскриту означає зростання, піднесення, гідність та благополуччя). Здобула перемоги у Дублінському марафоні, Лос-Анжелеський, Белфатському марафонах.

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку та насолодитись чудовими моментами релаксії.

Вхід вільний.














Національний день молитви.

 ,,Вставай, почалася війна’’, - найстрашніші слова якими можна розбудити своїх дітей, рідних, близьких. Саме ці слова звучали в більшості родин зранку 24 лютого 2022 року, коли під вибухи починалося нове страшне, важке життя українців. Попри страх на невизначеність була і залишається віра в перемогу, бо правда має перемогти.

24 лютого 2025 року – в Україні Вперше на державному рівні відзначатиметься Національний день молитви. Сьогодні українці відстоюють свою незалежність та ідентичність, захищають своє право вільно жити на власній Богом даній землі. Молитва до Бога є надприродною силою для перемоги та запорукою консолідації і єднання українського суспільства.

Спільна молитва захистить Україну та тих, хто продовжує боротьбу на полі бою, стане свідченням духовного єднання українського народу та символом нашої непохитної віри у перемогу.

Три роки тому світ для українців здригнувся. Росія віроломно розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, розв'язавши жорстоку та несправедливу війну. 24 лютого - день, коли мирне життя мільйонів людей було жорстоко зруйновано, коли тисячі українців втратили свої домівки, своїх близьких, свої життя. День, коли українська нація продемонструвала неймовірну єдність, стійкість та силу духу.

У перші дні війни жертвами російських авіаударів стали передусім мирні українські міста та села. Географія ударів охопила всі регіони країни. Уже сьогодні серед знакових тактичних епізодів повномасштабної війни можна назвати битву за Київ (24 лютого – 1 квітня 2022 року). Наступ на столицю відбувся з трьох напрямків. Ворог задумав стрімко прорватися до центру столиці колонами бронетехніки та зайняти урядовий квартал. Стійкий опір ЗСУ зірвав наміри РФ. Ворожі війська закріпилися на лінії Макарів – Гореничі – Буча – Демидів. Відбиваючи наступ противника, підрозділи Сил оборони України змогли зупинити його просування на всіх напрямках.

Своєю збройною агресією Росія розв’язала першу в XXI столітті континентальну війну в Європі, підірвавши систему колективної світової безпеки, встановлену після Другої світової війни. Світ знову зіткнувся з режимом, який прагне силової ревізії кордонів і прямує до новітнього тоталітаризму.

Перемога України – запорука світової стабільності. Героїчний опір українців – це не лише боротьба за фізичне виживання Українського народу та свободу країни.

Віримо в Перемогу, Мир та щасливе життя на рідній землі. 





Недільні відвідини військових у шпиталі.

З початку 2016 року наша бібліотека завжди намагається допомагати, підтримувати наших військових, які перебувають на лікуванні та реабілітації у військовому шпиталі.

Спільно з ініціативною групою, яка на постійній основі підтримує поранених, ми вкотре відвідали військових та передали трішки домашніх страв, смаколиків, печиво, бутерброди, солодощі, листівки зі словами вдячності та швидкого одужання від учнів 7-В класу ліцею №279 ім. П. Григоренка м. Києва.

Дякуємо щиро всім тим, хто на підтримує, а особливо добродію, який передав згущене молоко, яке є так доречним і смакує військовим.

Бажаємо всім захисникам швидкого одужання, повернення до рідних та мирного неба нам усім.








середа, 19 лютого 2025 р.

Художня виставка “ДЖАРНА-КАЛА”.

 Шановні друзі!

23 лютого о 16:00 год. запрошуємо на відкриття художньої виставки “ДЖАРНА-КАЛА” факсимільні репродукції з картин Шрі Чинмоя.

Шрі Чінмой - індійський релігійний діяч, всесвітньо відомий духовний майстер, філософ, поет, непересічний музикант, художник, атлет. “Джарна-Кала” з бенгальської, рідної мови Шрі Чинмоя, перекладається як “Фонтан-Мистецтво”. Кожна робота є результатом високого медитативного стану її автора. Кожний мазок, кожний рух пензля відтворює на фізичному плані образи, які вільно приходили до цього незвичайного художника з дуже високих тонких планів свідомості, які і є, власне, першоджерелом будь-якого мистецтва.

Вхід вільний.



Допомога дітям

 У важкі часи підтримка та допомога дітям, які опинилися в складних життєвих обставинах, дітям з особливими потребами, дітям з багатодітних та малозабезпечених сімей є вкрай необхідною. 

У час випробувань ми не повинні забувати, що діти залишаються дітьми, незалежно від обставин. Вони потребують радості, надії та світлих моментів у своєму житті. 

Об’єднавши зусилля та зібравши необхідне - змогли подарувати увагу, турботу, радість та віру в добро.










Нові книги!

 

«ВСЕ ТЕ НЕЗРИМЕ СВІТЛО» Ентоні Дорр - лауреат Пулітцерівської премії та медалі Ендрю Карнегі (щорічна літературна нагорода США). Книга розповідає про людяність, мрію, любов і світло, яке зоріє в пітьмі, і темрява не поглинає його. Це надзвичайно цікава, прониклива в саме серце історія про роздуми про людську долю, свободу волі й те, як під час війни навіть найбільш незначні рішення здатні мати величезні наслідки. Боязкий хлопчик і сліпа дівчинка зустрілися серед полум'я Другої світової війни. Вони намагаються вижити й врятувати рідних людей. Історія про кохання та смерть, про вплив війни на людей, про те, що "незриме світло переможе темряву. «Все те незриме світло» тримається в топі найпопулярніших серіалів Netflix в Україні, починаючи з прем’єри 2 листопада. Оснований на однойменному романі Ентоні Дорра, відзначеному Пулітцерівською премією, серіал розповідає історію виживання двох молодих людей під час Другої світової війни. У головних ролях — Луїс Гофманн, Арія Міа Лоберті, Г’ю Лорі та Марк Руффало, а продюсером і режисером виступив Шон Леві — продюсер, відомий українському глядачеві за серіалом «Дивні дива» та франшизі «Ніч у музеї».




неділя, 16 лютого 2025 р.

 Наша бібліотека завжди підтримує та допомагає у розвитку творчих, літературних, наукових здібностей наших користувачів. 

Вітаємо нашого читача Олександра з успішним написанням науково-дослідної роботи МАН та дякуємо нашому колезі Олександр Михайлик за консультації, книжки та матеріали з краєзнавчої тематики. 

Зустріч-знайомство, яке відбулося в нашій бібліотеці зацікавило і дорослу аудиторію, які із задоволенням долучились до бесіди про Солом'янський район, обговорення теми роботи МАН та отримали відповіді на свої питання щодо окремих місцевостей. 

На згадку про зустріч пан Олександр подарував підбірку книг про краєзнавство, зокрема і Солом'янський район. Всі присутні побажали майбутньому краєзнавцю Олександру, успіхів в науко-дослідницькій діяльності, працювати на добробут України та мирного неба нам всім.












Цифрова освіта

 Сьогодні важко уявити життя без інтернету, електронної пошти, смартфона чи послуг онлайн. І вміння орієнтуватись в інформаційному просторі, отримувати інформацію та оперувати нею відповідно до власних потреб і вимог сучасного суспільства є необхідним. 

Сучасні бібліотеки – це не лише книги, але й хаби цифрової освіти, простори для навчання, спілкування, дозвілля дітей та дорослих. 

Все більше людей старшого віку зацікавлені можливістю скористатися високошвидкісним інтернетом. Оцінивши переваги користування новітніми технологіями, вони застосовують смартфон не тільки як засіб для зв'язку чи розважальний девайс, за допомогою якого можна поспілкуватися, переглянути погоду чи прочитати гороскоп. Усе частіше цей мобільний гаджет допомагає їм також отримати пенсію, сплатити комунальні послуги та навіть відстежити рух громадського транспорту. Цифрова грамотність дає змогу швидко й ефективно знаходити, оцінювати та використовувати інформацію з різних джерел в інтернеті. 

Під час практичного заняття для ВПО  проведено  перевірку нових цифрових навичок, володіння якими наразі стало необхідністю задля розв'язання побутових питань:

👉оплата комунальних послуг;

👉поповнення мобільного рахунку;

👉онлайн-замовлення ліків;

👉 реєстрація та спілкування у соцмережах з рідними. 

Такі заняття дають можливість змінити мислення, світогляд, отримати доступ до інформації, розширити свої життєві можливості, побороти зміни навколишнього середовища, знайти нові заняття та захоплення.


















Майстер-клас ,,валентинки''

 Пам'ятайте: якщо хтось дуже подобається, валентинку можна подарувати не тільки в лютому).

День святого Валентина - найромантичніше свято! У всьому світі його відзначають як день любові: хлопчики та дівчатка, чоловіки і жінки обмінюються валентинками- вітальними листівками у формі сердечок.

В Україні День святого Валентина почали відзначати порівняно недавно - десь в кінці минулого століття. Причому в цей день всі вітають не тільки своїх коханих, але й друзів. Адже це прекрасний привід побажати друзям любові і щастя! До речі, у Фінляндії цей день святкується дійсно не тільки як День закоханих, але й як День друзів!

Під час майстер-класу у бібліотеці панували: живе спілкування, усмішки, піднесений творчий настрій та позитив. А отже і листівки виготовлені власноруч - неодмінно принесуть радість їхнім власникам.